Canson

canson-yldine

Canson – rohkem kui 450 aastat kogemusi, millega on kogutud ainulaadne kompetentsi ja oskusteabe pagas. Cansoni eesmärgiks on pakkuda kõigile kunstnikele kõrgekvaliteedilisi tooteid, mis innustaks neid ja annaks kindlustunnet. Kõik Cansoni kliendid kinnitavad nende paberite ülimat taset.

Canson asutati Montgolfieri perekonna poolt aastal 1557. Ettevõtte areng ja saatus on läbi põimunud nii Prantsusmaa ajaloo kui ka kunstiajalooga laiemalt. Olles seotud traditsioonidega, austab Canson seda pärandit ja oma kohust pakkuda klientidele alati suurepärast paberit.

Innovatsioon kuulub Cansoni põhiolemusse. Aastal 1782 leiutasid vennad Montgolfierid esimese kuumaõhupalli. Ennekõike olid nad siiski paberivalmistajad ja sajandite jooksul loodi arvukalt tootmisprotsesse nagu hollender tselluloosi jahvatamiseks, tselluloosi värvimine paberi ühtlase värvi saamiseks, jne. Cansoni innovatsiooniks on samuti veläänpaber ning seejärel aastast 1809 ka kalka. 1865. aastal võttis Canson patendi fotopaberile, millega lihtsustati trükiprotsesse. Aastal 1926 asutas Canson tütarettevõtte New Yorgis, mis oli laiaulatusliku rahvusvahelise tegevuse algus – Canson on nüüd rohkem kui 150 riigis üle maailma ning on maailma juhtiv kunstipaberite tootja.

Canson jätkab endiselt tarbijate ootustele vastavate toodete pakkumist: kooliplokk, tehnilise joonestamise paber, paber kunsti trükkimiseks, paberid digitaalkunsti trükkimiseks ja fotode jaoks ja palju muud. Canson on tippkvaliteedi kaubamärk, kuid ka firma, mis püüab pakkuda lihtsaid lahendusi tarbijate nõudmistele, olgu nad siis elukutselised kunstnikud või koolilapsed…