Maped

maped-yldine

Maped on prantsuse perefirma, mis on üle 65 aasta tuginenud oma tegevuses tööstuslikule kompetentsile, innovatsioonikultuurile ja võimele reageerida, pakkudes oma klientidele efektiivseid lahendusi kooli- ja bürootarvete valdkonnas. Mapedi missiooniks on taasleiutada kooli- ja bürootarbed ning Maped usub, et tarbijate huvi on traditsioonilise turu vastu võimalik värskendada funktsionaalse innovatsiooni, disaini ja kvaliteedi garanteerimisega, mis on loomingulisuse ja tootmisprotsesside vahelise tugeva põimumise tulemus.

Maped keskendub teadustegevusele ja innovatsioonile, disainile ja kvaliteedile. Firma arendab uusi tehnoloogilisi rakendusi ja tööstusprotsesse, mis arvestab ka looduskeskkonnaga: kujundage tulevikku, vastake efektiivselt tarbijate vajadustele ning rakendage jätkusuutlikku arendust. Kõigi toodete peamisteks soorituse näitajateks on funktsionaalsus ja esteetika. 40 inimest on pühendunud kvaliteedile – nad koostavad 860 kontrollprotokolli ja 800 testi aastas!


Ajalugu

1947
Luuakse firma nimega Maped – ‘Manufacture d’Articles de Précision Et de Dessin’. Esimeseks tegevuseks on messingist sirklite tootmine.

1980
Maped ühineb majandusliku huvigrupiga ‘Groupement des Fabricants de la Papeterie’ (GFP), mis ühendab oma kaubanduslikud ressursid turustusvõrgu parandamiseks.

1985
Esimene tootevaliku mitmekesistamine firma sees – Maped hakkab tootma kääre.

1992
Mitmekesistamise protsess jätkub! Maped ostab firma nimega Mallat (kustukummide tootja) ning hakkab tootma ja müüma kustutusvahendeid.

1993
Konkurentsivõimelise tööstusliku baasi loomiseks toodangu mitmekesistamisele ja rahvusvahelisele laienemisele asutab Maped tootmisettevõtte Hiinas: Maped Stationery LTD. Toodete mitmekesistamine jätkub klammerdajate, augustajate ja muude bürootarvete lisamisega valikusse.

1996-1998
Maped jätkab kasvupüüdlusi koolitarvete ja raamimistoodete turgudel: pliiatsiteritajate, koolitarvikute ja raamimisvahendite valmistamine.

2005
Maped toob turule värvimisvahendite valiku – Color’Peps värvipliiatsid.

2006
Helit Group’i ostmisega luuakse Saksa tütarfirma, mis spetsialiseerub bürootarvetele ja kirjutustarvete valikule DIPLOMAT.

2012
Maped ostab Helixi (Ühendkuningriik & Ameerika Ühendriigid)
Maped brändi uus visuaalne identiteet.