Rayher

rayher-yldine

Rayher Hobby alustas kahemehefirmana aastal 1961 ning on arenenud üheks harrastustoodete ja loometööstuse sektori juhtivaks firmaks. Rayheri tooted paeluvad loomingulisi inimesi, aidates neil avastada ja arendada oma loovust. Rayheri firmastuudios on palju loomingulisi inimesi, kes töötavad uute toodetega, pakkudes välja värskeid ideid, trende ja inspiratsiooni. Firma disaini ja tootejuhtimise meeskond külastab uute trendide, hobide ja käsitöömaterjalide leidmiseks mitu korda aastas kõige olulisemaid näitusi nii Aasias kui Ameerika Ühendriikides.


Ajalugu

1961
Wolfgang Rayher paneb alguse moeehete firmale Marbach am Neckaris. Esialgu valmistatakse lihtsaid puidust helmeid. Toodang valmib kodus ning seda müüakse Saksamaa turul. Juba mõne aja pärast nõuavad muutused moes täiendavaid disaine ja materjale. Seetõttu laiendab W. Rayher oma sortimenti ning hakkab valmistama ka klaasist, plastikust ja metallist ehteid.

1963
Esmakordselt näidatakse ehtekollektsiooni Frankfurti messil aga ka piirkondlikel müügiesindajate väljapanekutel.

1967
Kuna ehete üksikkomponendid võivad aja jooksul kulumise märke ilmutada, siis kaalub W. Rayher varuosade vajalikkust ehetele. See viib ta mõttele pakkuda isevalmistatavatele kaelaehetele eraldi komponente. Rayheri tooteid hakatakse tarnima ka Šveitsi ja Austriasse.

1970
Lisaks moeehete messidele näitab firma esmakordselt oma toodangut ka rahvusvahelisel mänguasjamessil Nürnbergis, mille suunitluseks on mudelite valmistamine ja hobikaubad.

1975
Toodete müüki laiendatakse naaberriikidesse Hollandisse, Belgiasse ja Lõuna-Tirooli.

1976
Käsitööäri kasvava tähtsuse ja suurte muutuste tõttu turul lõpetab W. Rayher moeehete tootmise.

1978
Firma kasvab. W. Rayher ostab ruumid Laupheimis, ehitatakse tootmissaal koos kontoriosaga. Kõik 23 töötajat kolivad Biberachist 20 km eemal olevasse Laupheimi.

1992
Üksikomandist Wolfgang Rayher saab Rayher Hobby GmbH. Firmas töötab 100 inimest.

1997
Tänu pidevale kasvule investeeritakse uue 4500 kaubaaluse kohaga kõrglao ehitamisse. Linna kõrgeim tööstushoone on nüüd Rayher oma.

2003
Rayher asutab oma tootmis- ja pakendamisüksuse Serbias.

2004
Uurimaks veelgi täpsemalt toodete sobivust jaemüüjatele ning jaemüüjate paremaks mõistmiseks asutab Rayher katseturu Ulmis, mille nimeks saab Hobbykunst.

2011
50 aastaga on Rayher arenenud üheks Euroopa suuremaks tarnijaks käsitöömaterjalide sektoris. Üle maailma imporditakse üle 18 000 toote, mis tehakse saadavaks rohkem kui 30 Euroopa riigis. Üle 6000 spetsialiseeritud kaupluse saavad kaupa Laupheimist, mille põrandapind on 11 000 m². Firmas töötab 300 inimest. Lisaks hoolitseb 30 müügiagenti klientide vajaduste eest üle Euroopa.