Kujutise kandmine tekstiilile Marabu Textil Transfer siirdemeediumiga

Kujutise kandmine tekstiilile

Siirdemeetodit saab kasutada rõivaste või kodutarvikute disainimiseks. Laserprinteriga trükitud pildi saab kiirelt ja lihtsalt kangale üle kanda või kopeerida. Vajalik on siirdemeedium, pressplaat ja kinniti pesukindluse suurendamiseks.

Kuidas teha:

1) Prindi või kopeeri motiivi peegelpilt laserprinteriga.
blogi-nn-mb-transfer-tekstiilil-step1
2) Lõika motiiv välja servadest 1–2 cm varuga. Nii on motiivi lihtsam kangale paigutada ja kinnitada.
blogi-nn-mb-transfer-tekstiilil-step2
3) Aseta prinditud motiiv vastu soovitud kohta kangal ja kinnita korralikult maalriteibiga. Kanna Marabu Textil Transfer meedium värvi lahustamiseks motiivi tagaküljele. Vajuta pintsel motiivist väljapoole, et see ei libiseks.
blogi-nn-mb-transfer-tekstiilil-step3
4) Kanna pressplaadi servaga kogu motiiv ühtlaste tõmmetega kanga peale. Ära oota selle etapi juures väga kaua; paber peab olema küllastunud ja sellel ei tohi lasta uuesti kuivada.
blogi-nn-mb-transfer-tekstiilil-step4
5) Eemalda ettevaatlikult paber ja maalriteip ja lase kangal kuivada. Pintsli abil kanna Marabu Textil Protect kinniti ühtlaselt ülekantud motiivile. Korrektse tulemuse saamiseks kata ainult pilt, mitte ümbritsev kangas.
blogi-nn-mb-transfer-tekstiilil-step5

NÕUANNE: Mida värskem on lasertrükk, seda parem ülekanne tuleb. Mustade motiivide jaoks kasuta alati printeri mustvalget seadistust. Värviliste motiivide puhul võib motiiv ülekandel mõnikord veidi kollakaks värvuda. See sõltub osaliselt kasutatud kangast või kui kasutatakse liiga palju siirdemeediumit. Seetõttu on soovitatav värviliste motiivide puhul alati enne katsetada. Mida venivam on kangas, seda kergemini võib motiiv libiseda. Ülekanne mittevenivale kangale on lihtsam.

Pea meeles:

  • Kata tööala põhjalikult.
  • Paiguta kangakihtide vahele paber või kile.
  • Parimad tulemused saad 100% puuvillal.
  • Riidel ei tohi enne olla kaunistusi, samuti ei tohi kasutada kangapehmendajaid.
  • Pese kangast enne kasutamist.
  • Puhasta tööriistad kohe pärast kasutamist.
  • Pese ja triigi trükitud kangaid pahempidi.

Lahustipõhise läbipaistva siirdemeediumi Marabu Textil Transfer ja kinniti Marabu Textil Protect kombinatsioon on oma kiire, lihtsa pealekandmise ja pehme pinna tõttu väga muljetavaldav. Sobib kergetele kangastele, mille sünteetilise kiu sisaldus on kuni 20%. Pärast kinnitiga katmist ja kuivamist fikseeri kangas praeahjus (8 minutit/150°C) või triigi ilma auruta 3 minutit, mille järel see on pestav temperatuuril kuni 40°C. Sobib ideaalselt rõivaste ja kodutarvikute kaunistamiseks.